14 Şubat 2013 Perşembe

ST. VALENTİNE HEDİYEM (TEK TAŞIM)

Günlerdir evde ailecek sevgililer günü hediyesi espirileri yaptık..Ben bu tür özel günleri pek sevmem ve ilgilenmem..Gerek de duymadım..Sağolsun eşim her zaman bana ihtiyacım olsun veya olmasın çok güzel şeyler alır..Zaten altın olayını, pırlantaymış, elmasmış vs..ilgimi çekmedi..Çok soğuk ve itici gelir..Ben daha çok doğal olan ve gümüş üzerine yapılmış taşları severim..Eşim de bunu bildiği için bana çok güzel bir tek taş almış..Bakalım siz de beğenecekmisiniz??
İşte günün tek taşı....Taratataaaaannnnnnn.......

Nasıl ama güzel değil mi tek taşım..Her bayana verilecek en güzel hediye..
Hele ki faydalarını okuyunca siz de hak vereceksinizdir...Napayım pırlantayı..Pırlanta sadece göz dolduruyor, cüzdan boşaltıyor..Yanılıyor muyum??=))
Ametist taşı öyle mi ama..
                                                            AMETİST TAŞI.

Mor yakut veya mor necefte denir. Ametist çok güçlü enerjiye sahip taşlardan biridir ve çok güzel bir görsele sahip olduğu içinde en çok tercih edilen taşlardandır.


Ametistin faydaları:
Vücuttaki fazla ve atık sayılabilecek lüzumsuz elektriği kendine toplayarak vücut direncini ve gücünü arttırır. En bilinen özelliği vücuttaki veya bulunduğu mekandaki negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmesidir. Yaydığı enerjiden dolayı sürekli taşınmasında fayda vardır. Çünkü sinir sistemini etkilediğinden dolayı stres ve zihinsel yorgunluğa iyi gelir böylece zinde kalınmaya faydalı olur. Huzur taşıda denir. Hafıza gücünü harekete geçirir bu nedenle sınava girecek öğrencilere özellikle tavsiye ettiğimiz taşlardan biridir. Uykusuzluğa uyuşukluğa iyi gelir.
Yatarken yastığın altına koyarak uykusuzluk problemi giderilir. Alkoliklere iyi gelir. Gözlerin dinlendirilmesi için de faydalıdır. Ametist cilt içinde faydalıdır. Cildi sıkılaştırır, özellikle suyuyla yıkanan ciltteki bazı leke ve noktalar giderilebilir. Migren içinde tavsiye ettiğimiz taşlardan biridir. Tüm bunların yanında alerji, baş ve kalp ağrıları ve rahatsızlıklarına karşı iyi gelen taşlardan biridir.

Ametist Taşının Fiziksel Etkileri :
1)Cilt hastalıklarına karşı etkilidir.
2)Göz hastalıklarına, alerjiye, migren ve diğer baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.
3)Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.
Ametist Taşının Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri:
1)Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir.
2)Depresyona karşı faydalıdır.
3)Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.
4)Enerjisi huzur vericidir. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir. Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşamayarak, onu rahatsız edici bulabilir.
5)Kişiye iç huzuru vererek karar verme yeteneğini güçlendirir.
6)Kişiyi rahatsız eden takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor ya da çok açık renkli, özellikle de berrak olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir.
7)Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirdiği ve kalbi koruduğu söylenir.
8)Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz. Uyku sorunlarına iyi geldiği gibi kâbus görmeyi de engeller.
Taşınızı toplayacağı negatif enerjilerden arındırmak için; ilk iki hafta kullanımda her gün suyun altında tutarak temizleyin. Daha sonra standart temizleme yöntemiyle kullanmaya devam edebilirsiniz (Yaklaşık 2-3 haftada bir suyun altında tutulur)


Hele ki belli yaşın üstündeki bayanlara verilecek en güzel tek taş: AMETİST
Günü kurtarmak isteyen beylere duyrulur.. Akşama daha çok vakit var ve ben nasıl hediye alıcam diye düşünmeyin..NOT : AMETİST TAŞI İLE İLGİLİ FAYDALI BİLGİLER  ŞURDAN  ALINMIŞTIR..BİLGİNİZE SUNULUR...=)D


4 yorum:

 1. çok güzel bir paylaşım olmuş, tebrikler

  YanıtlaSil
 2. teşekkür ederim Badecim..öpüyorum..

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar, Bloğunuzu Koyukırmızının bloğunda gördüm ve hemen geldim. İyiki de gelmişim. Çok hoş ben bloğunuzu çok beğendim...:))
  Bundan sonra da bloğunuzu yakından takip edeceğim..:))
  Siz de benim bloğumu ziyaret ederseniz çok memnun olurum gerçekten..
  Çok çok selam ve sevgilerimle...
  http://kediminhobidefteri.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim her zaman beklerim..ben de seni takibe alıyorum..benden de sevgi ve selamlar...=)

   Sil